STRAIPSNIAI
  
MITYBA MUAYTHAI TRENIRUOTĖMS
   Šiandien vis labiau populiarėjantis egzotiškasis MuayThai kovos menas, atkeliavęs iš tolimojo Tailando stebina ne tik kovos menų technika, bet ir nepriekaištinga kovotojų fizine forma, pasižyminčia didele ištverme, jėga, greitumu ir žaibiška reakcija. Norint paruošti aukštą meistriškumo lygį turintį kovotoją neužtenka sunkių bei alinančių treniruočių, geležinės valios ir neišblėstančio užsispyrimo, labai svarbų vaidmenį čia vaidina ir mityba. Ko gero kiekvienas iš mūsų yra girdėjas šią seną indų patarlę „esi tai – ką valgai“.
   Nėra stebuklingų patarimų, ar specialiai sudaryto režimo, kurio besilaikant kovotojai pasiekia aukštą meistriškumo lygį, ar tampa nenugalimi. Čia galioja kelios paprastos taisyklės, kurių besilaikydami ir intensyviai treniruodamiesi Jūsų tikslai gali pranokti Jūsų lūkesčius.
    Ne veltui senovės romėnų poetas Juvenalis yra pasakęs „sveikame kūne, sveika ir siela“, todėl turėtumėme labai atidžiai rinktis, kada ir kuo mes papildome savo energijos atsargas. 
   MuayThai treniruotės pasižymi aukštu intensyvumo lygiu, dažniausiai trunka ilgiau negu valandą, reikalauja daug jėgos ir ištvermės. Todėl angliavandeniai pagrindinė maistinė medžiaga, kuri turėtų sudaryti apie 50 procentų viso jūsų mitybos raciono( intensyvių treniruočių dienomis).    Angliavandeniai – vienintelis energijos šaltinis, kurį naudoja smegenys ir centrinė nervų sistema, kitaip , tai mūsų kuras. Bet ir čia yra išimčių. Rekomenduojama rinktis žemą glikemijos indeksą turinčius angliavandenius, kitaip vadinamus „sudėtiniais“, nes jie nesukelia staigaus gliukozės šuolio kraujyje, yra skaidomi ir įsisavinami palaipsniui, todėl sotūs ir energingi, bei pakylios nuotaikos jausitės ilgesnį laiką. Patariama rytą pradėti nuo avižinės ar trijų grūdų košės, baltuosius ryžius keisti rudaisiais ar laukiniais, makaronus – į pilno grūdo ar grikių makaronus, baltą duoną – į neskaldytų grūdų, paprastąsias bulves į saldžias, kitaip vadinamas batatais.Vengti reikėtų miltinių maisto produktų, cukraus, konditerijos gaminių, gazuotų gėrimų, kurie nesuteikia jokios naudos mūsų organizmui, bet ir papildo mūsų atsargas keliais nereikalingais kilogramais, bei būti atsargiems renkantis sultis. Prieš treniruotę, kaip ir po, norint atstatyti prarastą energiją rekomenduojama valgyti vaisius, kuriuose yra daug lengvai įsisavinamo cukraus(fruktozės), ir kurie taipogi greitai ir lengvai virškinami.
    Baltymai – statybinė raumenų medžiaga. Jau nuo senų laikų buvo manoma, kad jėga ir ištvermė priklauso nuo baltymų. Rašytiniuose šaltiniuose apie 776 m.pr.m.e. vykusias Olimpines žaidynes, randama pasakojimų, kaip atletai prieš varžybas valgydavo įvairių gyvūnų mėsą: galvijų, ožkų, elnių. Kiekvienas žino, kad baltymai yra statybinė raumens medžiaga, atstato pažeistas raumens skaidulas po treniruotės, todėl ši maisto medžiaga turėtų sudaryti apie 30 – 40 % viso paros raciono. Nepamirškite į savo dietą įtraukti liesos jautienos, paukštienos, žuvies bei kiaušinių, ankštinių daržovių, tokių kaip lęšiai, avinžirniai, ankštinės pupos kurios turtingos ne vien dideliu baltimų bet ir geležies kiekiu.
    Riebalai taipat reikalingi mūsų organizmui teisingai funkcionuoti, bei jaustis energingiems ir stipriems, dalyvauja hormonų apykaitoje, vyriškojo hormono testosterono gamyboje, kurio kiekis ir nulemia jėgą ir argresyvumą. Verta rinktis augalinius riebalus, kurie turėtų sudaryti apie 10% raciono, t.y. šalto spaudimo nerafinuoti aliejai, tokie kaip alyvuogių, linų sėmenų, saulėgrąžų, kokosų, raudonųjų palmių. Vartokite avokadus, riebią žuvį: lašišą, upėtakį, riešutus. Patartina vengti gyvulinių, bei trans riebalų, rinktis liesesnius pieno produktus, maistą termiškai apdorojant kepdami orkaitėje, ant grotelių, troškindami garuose ar virdami.
    Na ir žinoma pagrindinis mūsų gyvybės šaltinis yra vanduo. Besitreniruodami netenkame daug skysčių, kuriuos būtina atstatyti, kad nesutriktų natūralus mūsų organizmo funkcionavimas, nesulėtėtų medžiagų apykaita, ir visi cheminiai procesai organizme veiktų sklandžiai.
    Nepamirškime ir daržovių bei vaisių, kurie yra pagrindinis vitaminų, mineralų ir ląstelienos šaltinis, bei gamtos dovanų, tokių kaip medus. Jei esate smaližiai, keiskite cukrų medumi, tai sveika ir skanu.
   Atminkite, kuo daugiau ir intensyviau treniruojatės, tuo daugiau kokybiškų ir švarių maistinių medžiagų reikalauja jūsų organizmas, kad atsistatytų po patirtų fizinių krūvių ir sustiprėtų. Nenumokite į tai ranka, ir padėkite savo kūnui tapti tvirtu ir stipriu, rinkdamiesi tai, ką dedate ant savo pietų stalo. Gerbkite savo kūną, ir netrukus veidrodyje išvysite savajį idealą, nenugalimą kovotoją.
 

MUAYTHAI LEGENDA
   MuayThai – tai sportas su senovinėmis tradicijomis, kurį šlovino daug didvyrių. Vienas iš jų – NAI KHANOM TOM, kurio vardą Tailande žino kiekvienas vaikas. Dėka meistriškumo ir universalaus tailando bokso valdymo šis žmogus ganėtinai greitai tapo žinomas ir iki šių dienų Tailande jį prisimena kiekvienais metais kovo septynioliktąją dieną.
   Pagal legendą 1774 m. šis žmogus buvo paimtas į nelaisvę, tuo metu, kai Birmoje vyko karas. Nugalėjus tailandiečius šia proga Birmos karalius Mangra nusprendė atlikti religinę apeigą ir šventę. Pagal tradiciją turėjo įvykti ir varžybos pagal sistemą – PARMU, kurios taisyklėse negali būti naudojami smūgiai keliais ir alkūnėmis. Kažkas pasiūlė organizuoti turnyrą tarp Birmos kovotojo ir belaisvio tailandiečio. Tarp belaisvių tailandiečių buvo išrinktas jau tuo metu pagarsėjęs MuayThai kovotojas Nai Khanom Tom.
   Turnyre Nai Khanom Tom turėjo daugiau nei dešimt kovų, kurias visas laimėjo. Birmos karalių taip sužavėjo jo kovos, kad jis padovanojo jam laisvę. MuayThai kovos menas parodė, kad jo kariai sugeba eiti į bet kurią kovą su bet kuriuo priešininku ir geba daryti viską kas įmanoma, kad nugalėtų. Turbūt todėl, Tailando šalyje dauguma berniukų nuo mažens svajoja užsiiminėti būtent MuayThai.Šiomis dienomis Tailande kiekvienais metais kovo 17 d. Prisimena kovotoją Nai Khanom Tom ir organizuojama taip vadinama „Bokso naktis“ skirta kovotojui paminėti.
 
MUAY THAI MERGINOMS
   Ar Tu vis dar manai, kad nusistovėjusi taisyklė, jog dailiosios lyties atstovės sportuoja tik aerobikos salėje, mėgėjiškai bėgioja parke ar atlieka nesunkius pratimus namuose, o kovos menai „nemoteriškas“ užsiėmimas, ir nederėtų kišti nosies į rytų kovos menų dvasia dvelkiančią užsiėmimų salę? Sulaužyk stereotipus. Kodėl verta pradėti sportuoti MuayThai?
   Svorio kontrolė. Gera žinia visiems siekiantiems numesti svorio, tai puiki galimybė paįvairinti savo kasdieninę sportinę rutiną. Tailandietiškojo bokso, kitaip vadinamo MuayThai užsiėmimai yra vidutinio – aukšto intensyvumo, taigi visoje pusantros valandos treniruotėje derindami ištvėrmei, jėgai ir kovos menų technikai skirtus pratimus jūs pasieksite maksimalų rezultatą per trumpesnį laiką. Dėl intensyvaus – vidutinio ritmo jūsų pulsas beveik visos treniruotės metu išlieka „riebalų deginimo“ zonoje, o kompleksiškai parinkti, tarpusavyje derinami pratimai leis greičiau išvysti norimus rezultatus. Tapsite stipresnės, ištvermingesnės, išryškės ir dailės figūra. MuayThai treniruotės metu dirba daugiau nei 70 procentų visų kūno raumenų,o tempimo pratimų pagalba visada busite lanksčios ir pakoreguosite savo laikyseną.
   Treniruotės dinamiškos. Jokios rutinos, jokio nuobodulio. Kaskart atėjus taves lauks vis kiti pratimų kompleksai, o tai dar labiau motyvuoja laukti sekančios treniruotės, pasisemti žinių ir išmokti vis kažką naujo.
   Sustiprinsite savo emocinę būseną.Įgysite pasitikėjimo savimi, vidinės stiprybės, ugdysite valią ir atkaklumą, kas padės ne tik treniruočių salėje, bet ir kasdieniniame gyvenime. Išmoksite greičiau ir objektyviau ivertinti iškilusią grėsmę, suvaldyti situaciją bei išmoksite savigynos pagrindų, kas yra būtina šiuolaikinei moteriai.
    MuayThai – spalvinga ir dinamiška kovos menų sporto šaka. Treniruotėse naudojamas įvairus inventorius, šokdynės, laisvieji svoriai, gumos, skydai, bokso maišai, skersinis. Kovos menų technikos, greičio, bendrieji fiziniai, „kova su šešėliu“, darbas porose, tempimo ir kiti pratimai. Na o drąsiausios gali pasimatuoti ir bokso pirštines – išbandyti „sparingą“.
   Tad nelaukite, būkite sportiški, sveiki ir stiprūs ištisus metus. Mūsų klubas Jūsų laukia ir vasarą. Priimk iššūkį ir ateikite pas mus.

VAI KRU  RAM MUAY
   Vienas iš išskiriamųjų MuayThai bruožų yra tradicinė malda Vai kru ir ritualinis šokis Ram Muay, kurie yra atliekami prieš kiekvieną kovą.
   Kaip taisyklė Vai kru atrliekamas ringo kampe, kur stovi kovotojas veidu į trenerį. Ram Muay tai ritualinis šokis, kuriuo kovotojas parodo savo pagarbą Dievams, tėvams ir mokytojui. Šokio metu, kovotojas kartu atlieka ir apšilimą, kojoms rankoms ir korpusui, bei psichologiškai nusiteikia kovai. Pagal tradiciją kovotojas pradeda Ram Muay ritualą nuo lėto ringo apėjimo prieš laikrodžio rodyklę laikant dešinę ranką virš ringo kanato. Kiekviename kampe kovotojas sustoja ir atlieka nusilenkimą, tokiu būdu apsaugodamas ringą nuo piktųjų dvasių ir ringo erdvę užpildo savąja energija, tolimesnis ritualo atlikimas priklauso nuo mokyklos kurią atstovauja kovotojas. Kaip taisyklė kovotojas stovėdamas ant kelių ištaria trumpą maldą ir daro tris nusilenkimus liečiant bokso pirštinėmis ringo paviršių.
 
MONG KONG MUAYTHAI
    Atliekant ritualinį šokį Ram Muay pas kiekvieną kovotoją ant galvosbūna uždėtas „MongKongas“ – 108 (sakralinis budizmo skaičius)  virvės siūlų susuktas žiedas, tokio diametro kaip žmogaus galva ir storio kaip pirštas. Virvės galiukai surišami į kasytę, t.y. medžiagos juostą, ant kurios užrašyti magiški simboliai ir ženklai. MongKongas užsideda tik tai prieš kovą, kada yra atliekamas ritualas Vai Kru, kurio metu kovotojas atlieka šokį Ram Muay. Po to, kai kovotojas atlieka ritualą Ram Muay, prieš primojo kovos raundo pradžią jam nuo galvos MongKongą nuima arba sekondantas arba treneris. Tailande MongKongas kaip ir šokis Ram Muay gali nurodyti kovotojo priklausomybę vienai ar kitai kovos menų mokyklai arba geografiniam regionui. Pagal tradiciją mongkongą turi pinti pats kovotojas, o šventinti – mokytojas. Tačiau šiais laikais MongKongų galima rasti visose parduotuvėse.
 
PRAJET
   Prajet – tai tradicinis tailandiečių amuletas, kuris skirtas apsaugoti kovotoją. Kitaip nei Mongkongą, prajetą kovotojai nešioja ant vienos arba abiejų rankų visos kovos metu. Prajetą supina iš medžiagos juostelių, ant kurių surašytos magiškos formulės, maldos ir užkalbėjimai. Pagal senovines tailandiečių tradicijas kovotojas kovos metu dėvintis prajetą yra apsaugotas nuo traumų ir panasiai.
   Muaythai gimtinėje prajeto pinimo procesas turi visą ceremoniją, kaip taisyklė prajetą daro kovotojo mokytojas arba pats kovotojas. Tailande manoma, jog prajetas, kurį supynė kovotojo mokytojas turi didesnę galią, nes kovotojui mokytojas yra žmogus, turintis išskirtines galias. Europoje ir Amerikoje prajetai taipat rado savąją paskirtį. Daugelyje mokyklų jie naudojami kaip priemonė išskirti rangų sistemą , panašiai kaip karate kovos menų šakoje – diržai.
 
MUAYTHAI MUZIKA
   Muaythai kovos vyksta skambant tradicinei tailandiečių muzikai, kuri suteikia kovai ritmą. Skaitoma, kad instrumentų garsai yra pripyldyti magiškomis savybėmis, kas kovotojui padeda išlaisvinti pasamonę nuo kasdieninių minčių ir suteikia jam psichologinį atsipalaidavimą kovoje. Be to pagal mitus muzikos ritmas įveda kovotoją į tam tikrą transo būseną, kurioje kovotojas kovotojas kovoja ringe su žymiai didesne jėga.
   Pirmai muzika kovos metu buvo kaip fonas, tačiau su laiku jį pradėjo imituoti pačios kovos eigą: atliekant ritualą Ram muay muzika skamba švelniai ir ramiai, vėliau, kai prasideda kova muzika greitėja ir kovos metu, kai yra pasiekiama kulminacija muzika gali greitėti dar labiau.
   MuayThai muzika yra atliekama keturiais instrumentais: Pi Džava – klarnetas, Klong – kaip dvigubas būgnas, Šing – metalinės cimbalos ir Kong Mong – tailandietiškas būgnas. MuayThai muzikos ritmą melodijoje diktuoja pi džava, kurios garsas anot tailandiečių yra pripildytas magiškomis savybėmis, o juo grojantis asmuo prilyginamas prie mago. Tailande kovos metu groja gyva muzika.
 
MUAYTHAI KOVOTOJO GARBĖS KODEKSAS
   Kaip ir kiekviena sporto šaka MuayThai reikalauja garbingo elgesio su savo priešininku. Uždrausti bet kokie kovotojo įžeidimai prieš, kovos metu ir po jos ir šių taisyklių pažeidimas, įžeidinejančiai pusei gali kainuoti taškų ar net visą kovą.
   Taipat yra įdomi detalė, kuri yra būdinga tiktai Tailandui, kur žmogaus galva yra labiausiai garbinama kūno dalis, todėl, kad ji užima aukščiausią vietą visoje kūno sandaroje.Pavyzdžiui – MuayThai kovotojas lipant į ringą niekada į jį nelips tarp kanatų, o perlips per juos, kad niekas nebūtų aukščiau jo galvos. Dideliu pažeminimu MuayThai kovotojui reiškia gautas smūgis iš pėdos į galvą, pasak tailandiečių MuayThai filisofijos, tai prilygsta ketinimui parodyti, kad jo galva žemiau smūgiuotojo kojų. MuayThai kovotojas laikydamasis garbės kodekso turi būti pavyzdžiu aplinkiniams, būti sąžiningu, kukliu ir gerbti savo šalies papročius ir įstatymus.
PATARIMAI MUAYTHAI SPORTININKAMS
Tiek mėgėjus, tiek pradedančiuosius bei jau pažengusius ,tiek profesionalius MuayThai sportininkus vienija vienas tikslas: kaip tapti dar stipresniu,padidinti savo jėgą,pakelti judesių atlikimo technikos rodiklius bei sportinį meistriškumą.Kiekvienas atvejis yra unikalus, mėgėjas ar pradedantysis svajotų apie geresnę fizinę būklę, o profesionalas apie pergalę tarp pasaulio stipriausiųjų.Tam,kad pasiektumėme aukštesnius rezultatus, reikia ne tik svajoti,bet įdėti daug noro ryžto ir pastangų, todėl kartais bazinių treniruočių kelis kart per savaitę neužtenka, todėl saviugdos šioje srityje tebelieka užsiimti pačiam.Papildomi baziniai pratimai ir ištvermės lavinimas gali atnešti puikius rezultatus,tačiau ir čia reikėtų laikytis disciplinos, turėti minimalių žinių apie sporto šaką kuria praktikuojate,ir žinoma saiko.
Dažniausiai pasitaikančios klaidos:
Lankaisi sporto salėje?Patarimas,apeik visas stakles ir didelius svarmenis,laikykis atokiau nuo kultūrizmo sporto salių, todėl, kad plati krūtinė ir ištreniruoti “sparnai” sportininkams,kurie užsiiminėja kovos menais tikrai neprideda pliusų,o gali padaryti netgi meškos paslaugą. ATMINK -MuayThai kovotojai nėra kultūristai, todėl nesitreniruok kaip treniruojasi pastarieji.Greičiui,jėgai,ištvermei ir raumenų masei didinti yra šimtai variacijų prisitraukimų,atsispaudimų,kuriuos atliekant dirba ir kitos raumenų grupės, todėl lavinamas visas kūnas.Savo treniruotėse naudok laisvuosius svarmenis pratimo sunkumo lygiui pakelti,aerobikos kamuolius,skersinius,gumas ir kt. inventorių.
2. Tavo MuayThai treniruotės pagrindai,kur yra lavinami sportininko įgūdžiai ir technika,be abejonės yra tokie pratimai,kaip kova su šešėliu, smūgiai į maišą ir kt.,tačiau nereikėtų vien tobulinti šių savybių,nederėtų pamiršti ir išbraukti iš savo treniruočių rutinos jėgos pratimų,tačiau galima pakoreguoti programą iš esmės,vietoje mirties traukos,štangos spaudimo,pritūpimų su svarmenimis,daugiau naudos atneštų kalistetika-t.y. darbas su savo kūno svoriu: prisitraukimai,atsispaudimas,atsilenkimai,įtūpstai,pratimai nugarai.Tai pagerins tavo koordinaciją,ištvermę ugdysi jėgą bei greitį,o svarbiausia išmoksi jausti savo kūną ir žinosi realias jo galimybes.
3. Poilsis tarp treniruočių ir atsistatymo procesas yra pats svarbiausias besitreniruojant MuayThai.Tavo kūnas nestiprėja treniruotės metu,jis stiprėja po treniruotės,kada Tu ilsiesi. Kada Tu atsistatinėji tavo kūnas stiprėja,raumenys auga ir tampa tvirtesni, lavėja lankstumas.Todėl treniruotės kurios seka viena po kitos,diena po dienos turi būti labai gerai suplanuotos profesionalaus trenerio, o pats geriausias treneris yra tavo intuicija.Išmokite jausti savo kūną,jei trūksta energijos ir sunkiai įveikiate savo sporto programą,gal tiesiog Jūsų kūnui reikia poilsio.Atsipūskite ir leiskite sau pailsėti be sąžinės graužimo,tai juk ne tinginystė,o pagarba savo kūnui. Tobulėkime su saiku.
Moterys MuayThai sporte.
     Šiuolaikinės moterų MuayThai kovos, niekuo prastesnės nei vyrų.Tradiciškai Tailande moterims buvo uždrausta išeidinėti į ringą ir MuayThai varžybų kuriose dalyvautų moterys visiškai nebuvo. Tai buvo surišta su tokiais tailandiečių prietarais, kaip: moterų buvimas atima iš Muaythai kovotojų jėgas, daro jį silpnu ir pažeidžiamu, o taipat ant ringo uždeda prakeiksmą. 1960  metais tailandiečių atstovas Amnuay Kesbamrang bandė populiarinti moterų MuayThai ir organizuoti kovas garsiąjam Bankoko stadione Lumpini, tačiau tuo metu žiūrovai vyrai neigiamai sureagavo į jo bandymus ir atsisakydavo stebėti kovas, juolab vengė lažybų, ko pasekoje Amnuay atsisakė ir toliau organizuoti tokio pobūdžio kovas. Po to kelis dešimtmečius moterų kovas galima buvo pamatyti tik per šventes. 1990 metais populiarėjant MuayThai visame pasaulyje dauguma moterų pradėjo užsiiminėti šia kovos menų šaka, norėdamos numesti svorio ir išmokti apsiginti, ko pasekoje padaugėjo norinčių matyti moterų kovas ir treniruotis Tailande.
 
Muay Maa Jang
     Muay Maa Jang – tai mažai žinomas pietinis kovos stilius MuayThai. Pavadinimas „Maa Jang“, išverčiant iš tailandiečių kalbos reiškia - „Arklio žingsnis“. Šio kovos stiliaus įkurėjas yra Kruu Tankee.
     Šiame kovos stiliuje klasikine kovotojo stovėsena yra tokia, kad kovotojas laiko koją gynybinėje pozicijoje, ją iškeldinėdamas. Kovotojo stovėsenoje viena ranka būna prispausta arčiau korpuso gindama šoną, o kita ranka arti veido taip pat gynybinėje pozicijoje.
     Kruu Tankee buvo žinomas dėka savo žiaurumo kovos metu ir dėl to neturėjo didelio populiarumo kaip mokytojas.
     Viena iš legendų byloja, kad vienos kovos metu Kruu Tankee išrovė akį savo priešininkui Kruu Noree, atstovui MuayThai kovos stilio Muay Čaia, kuris kovos metu smugiuodamas koja šuolyje sudaužė jam kaktą. Kruu Noree tuo metu tesė savo kovą be akies, tačiau vėliau mirė nukraujavęs ir dėl traumų patirtų kovoje.
Muay Paak Klang
     Paak Klang – tai centrinis MuayThai stilius arba dar jis žinomas kaip Bankoko stilius. Teigiama, kad garsus MuayThai stilius Muay Lopbury buvo dalimi stiliaus Muay Paak Klang.
     Muay Paak Klang stiliaus meistras buvo Ajarn Kimsaing (Ajarn - reiškia mokytojas) kuris buvo kilęs iš Ajutaija miesto. Ajarn Kimsaing mokėsi Muay Ajutaija pas meistra Kruu Kiao. Veliau Ajarn Kimsaing kartu su Luang Vitsam Darunkon nuvažiavo į Bankoką mokytis tarptautinio bokso ir stiliaus Muay Paak Klang.
     Stovėsena Muay Paak Klang neplati, rankos laikomos žemai, kumščiai sugniaužti ir išsukti taip, kad delnų centras būtu nukreiptas į viršų. Abi rankos yra viename aukštyje ir nukreiptos į priekį. Kairė ranka laikoma truputi priekyje jei stovėsena iš kairės ir atvirkščiai jei stovesina iš dešinės. Priekine koja visada nukreipta į priešininką ir kartais pasikelia nuo žemės bei palinksta truputį į priekį.
     Šį stilių kartais vadina „Vaiduoklio žingsnis“ nes Muay Paak Klang kovotojai kovos metu juda taip greitai ir plastiškai, kad kartais atrodo jog vienu metu jie gali būti iškart keliose vietose.
     Ajarn Kimsaing buvo paskutiniu mokytoju žinomo meistro stiliaus Muay Čaija - Ajarn Kiet Sriyaphai.
     Muay Paak Klang kovotojų skiriamasis bruožas tas, kad savo rankas jie bintuoja aukščiau alkūnės.

MuayThai klubo SINOBIS sportininkų sveikinimas su
Šv. Kalėdom ir artėjančiais Naujaisiais 2017 Metais !
2016-12-24
     Gerbiami sportininkai ir kovos menų mėgėjai, Kovos menų ir sveikatingumo klubas „Sinobis“ sveikina Jus visus su Šventomis Kalėdomis ir artėjančiais Naujaisiais metais. Lai artėjantys 2017 Jums būna dar stipresni, kovingesni, ištvermingesni, bei kupini naujų iššūkių, motyvacijos, reikšmingų pergalių ,daug teigiamų emocijų bei dar karštesnės aistros ir geležinės valios. Mes džiaugiamės galėdami palydėti senuosius metus kartu su Jumis - tokia nuostabia komanda. Linkime Jums sportiškų, energingų švenčių, bei šiuo stebuklingu šventiniu laikotarpiu nepamiršti sporto, bei kovos menų salėje pasiekti savo asmenines pergales, užsibrėžti naujus tikslus su dar didesnėmis ambicijomis ir užsispyrimu.
 
Muay Uttaradit (Muay Ta Sao)
     Muay Ta Sao – tai Muay stilius, kurį kovose siekiant nugalėti savo priešininkus, naudojo meistras Fraija Pičai Daab Haak (Phraya Pichai Daab Haak). Kovinė stovėsena Muay Ta Sao aukšta, svorio centras paskirstytas ant galinės kojos. Priekinė koja vos liečia žemę. Tai labai greitas ir dinaminis MuayThai stilius,tai, kas skiria šias kovas iš kitų MuayThai kovų- prioritetas skiriamas tolimai distancijai. Priekinė ranka stovėsenoje yra toli nuo veido, o tos pačios rankos petys iškeltas. Galinė ranka nuleista žemiau ir kumščiu dengia žandikaulį. Stovėsena Muay Ta Sao tokia, kad kovotojas prieš savo priešininką stovi beveik šonu, o kojos pastatytos viena prieš kitą. Pagrindinė filosofija Muay Ta Sao tokia, kad kuo greičiau nugalėti savo priešininką. Kovotojo puolimai būna sprogstamieji. Miestelyje pavadinimu Uttaradit šis stilius gyvuoja iki šiol. Šiuo stiliumi kovoti užsieniečių nemokina ir tokių mokyklų praktiškai neįmanoma surasti. Mokykla griežtai laikosi savo tradicijų ir vengia to, kad būtų viešinamos jų stiliaus subtilybės.
     https://lt.wikipedia.org/wiki/Muay_Thai
     http://www.muaythai.lt/
    
Paak Nuua (Šiaurėtiškas muaythai stilius, kitaip dar žinomas kaip Muay Lampang arba Muay Čiang Rai)
     Valdant karaliui Rama V Lanna karalystė, kuri jungė daugybę šiaurės provincijų buvo apjungta su Siamo karalyste kuri tapo neatsiejama Siamo karalystės dalimi. Tų laikų įstatymai draudė praktikuoti kovos menus šiaurėje. Tame tarpe Bankoke žmonėm buvo leidžiama mokyti kovos menams dėl ko šiaurės Lanna karalystės kovos menai buvo užmiršti. Muay Paak Nuua kovos stiliaus atstovai buvo išgarsėję tuo, kad jie gerai žinojo žmogaus anatomiją bei gyvybiškai svarbius taškus ant žmogaus kūno ir kovos metu, suartėjus su priešininku, stipriai jam įspausdavo į tos taškus.
 
SPORTO ETIKETAS
       Sporto etiketas (prancūziškai – etiquette)- nustatytos elgesio taisyklės, kad ir kur tu bebūtum. MuayThai varžybų taisyklėms būdinga griežta disciplina ir rimtas požiūris į treniruočių procesą irir žmogaus elgesį kasdieniniame gyvenime. Sportininko, kuris dalyvauja varžybose pagal MuayThai taisykles, pasirinktas gyvenimo būdas, parodo jam visas teigiamas ir neigiamas sporto disciplinos puses, ryžtą tobulėti, kovą su tinginyste,  gerus santykius su aplinkiniais ir ribą tarp pasitikėjimo savimi ir egoizmo.Visą gyvenimą žmogaus siela kovoja tarp jo gerų savybių ir minčiųir blogų. Tai ir yra auklėjimo procesas kuris vysto asmenybę. Patekęs į sportinę aplinką žmogus įgauna įpročius, kurie palaiko jo organizmo tonusą ir bendrus fizinius rodiklius ilgus metus. Sportuojant su bendraminčiais žmogus semiasi tų savybių kurias turi aplinkiniai ir tai veikia jį ir jo elgesį po ko jis atitinkamai elgiasi darbe, moksluose ir kasdieniniame gyvenime. Principas kuomet sportininką supa teigiami santykiai ir gera atmosfera atsispindi pagrindinėse sporto disciplinos taisyklese. Sportininkai etiketo laikosi nepriklausomai nuo to ar jis sportuoja profesionaliai ir mėgėjiškai.
 
KODĖL VERTA UŽSIMINĖTI MUAYTHAI VASARĄ ?
     Vasara - tai pats aktyviausias metų laikotarpis. Būtent vasarą visi žmonės patys to nepastebėdami, dažnai pradeda užsiminėti sportu arba rimtai apie tai susimąsto. Šiltas oras aktyvina visą kūną ir žmogus to net nepastebėdamas pradeda dairytis kur jam realizuoti savo norus sportuoti. Viena iš sporto šakų kur žmogus galėtu realizuoti savo norą gerai praleisti laika, sustiprėti fiziškai, pakelti ištvermės lygį ar tiesiog atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos yra Muaythai užsiėmimai, kurių nauda yra begalinė. Šiuo sportu galima užsiminėti visur, kaip gamtoje, taip ir namie jei neužtenka laiko ateiti į sporto salę. Muaythai treniruočių dėka žmogus pasiekia svarbiausius rezultatus įtakojančius jo gyvenimą - gerą nuotaiką, malonų nuovargį, puikų apetitą ir stiprų miegą.

 
Distancija Tailandietiškame bokse (Muaythai).
      Distancijos pojūtis yra aktualus visuose kovos menuose. Distancija reiškia atstumą, per kurį sportininkas būdamas arti savo priešininko, atlieka techninį veiksmą kovos metu. Yra išskiriamos trys pagrindinės distancijos: tolima, vidutinė ir artima. Darbas kiekvienoje distancijoje turi savo niuansus ir sportininkas, norėdamas sėkmingai kovoti, turi žinoti kiekvienos distancijos taktines ir technines schemas. Kiekvienos distancijos pasirinkimas vyksta atsižvelgiant į sportininko fizinį pasirengimą, gebėjimą koordinuoti savo veiksmus, jo ištvermę, greitį, vikrumą, gebėjimą atlikti smūgius ir naudoti gynybą. Tolima distancija Muaythai:
Tolima distancija tai atstumas, per kurį sportininkas gali pasiekti savo priešininką tik tuo atveju, jeigu bus padarytas judesis į priekį ( žingsnis, praslydimas, stepas ir t.t.).
     Vidutinė distancija Muaythai:Vidutinė distancijos atstumą sudaro ištiestos rankos ilgis – tai yra viena iš efektyviausių distancijų kovos metu. Tai tarpinė distancija tarp artimos ir tolimos distancijų, kurią dažniausiai užima kovotojai. Jį patogi tuo, jog norint pasiekti priešininką nereikia daryti papildomų perėjimų.
    Artima distancija muaythai (klinčas): Artima distancija - tai kovotojo padėtis kuomet jis gali daryti trumpus smūgius rankomis, alkūnėmis ir keliais. Darbas artimoje distancijoje reikalauja ypatingo pasirengimo, meistriškumo, ištvermės ir užsigrūdinimo. Pagal tai, kaip Muaythai kovotojas kovoja trumpoje distancijoje, galima nuspėti jo profesionalumo lygį.
Nepriklausomai nuo to, jog kiekvienas kovotojas pasirenka jam patogią vieną ar kitą distanciją, jis kovos metu turi mokėti, ir esant būtinumui, naudoti visas distancijas.

SKAUSMAS RAUMENYSE PO MUAYTHAI TRENIRUOČIŲ KĄ DARYTI ?
   Skausmas raumenyse – tai jausmas, kuris atsiranda po naujų pratimų įvedimo treniruočių metu, pažįstamas kiekvienam sportininkui. Moksle šis reiškinys vadinasi – krepatura (angl. Delayed onset muscle soreness, DOMS). Krepatura svarbu nemaišyti su skausmu raumenyse (deginimu).
Treniruotės visada reikalauja įvairumo kas kelia organizmo efektyvumą: kūnas apkraunamas naujais jam neįprastais krūviais, ką turi reikšmę sportinių rodiklių kėlimui. Dėl visų šių teigiamų dalykų yra vienas nedidelis trūkumas ¬ naujas jausmas tai yra skausmas raumenyse.
   Skausmas raumenyse kuri jaučia sportininkas po naujų krūvių trunka nuo 12 iki 48 valandų po treniruotės. Pagrindinė šių jausmų priežastis yra naujų pratimų įvedimas ir raumenų reakcija į neįprastus krūvius. Skausmai pasireiškia tokia forma kuomet jaučiasi kiekvienas raumuo. Dauguma sportininkų galvoja, kad raumenų skausmą sukelia „pieno rūgštis“ kuri gaminasi raumenyse esant intensyviam fiziniam krūviui, kai organizmas nebespėja aprūpinti raumenų deguonimi, tačiau taip nėra nes pieno rūgštis įprastai iš raumenų per kraują pernešama į kepenis. Čia dalis skaidoma iki anglies dvideginio ir vandens, kita dalis panaudojama gaminti gliukozei, kurią kraujas perneša atgal į raumenis. Pieno rūgščių norma įprastai atsistato per 2 – 3 valandas po treniruotės dėl ko tai nėra skausmų priežastis raumenyse. Tuo labiau kai sportininkas vėl pakartos tą patį krūvį po kelių dienų šis skausmas bus gerokai mažesnis.
   Kur gi tuomet slypi tikroji priežastis ?
   Viena iš paplitusių versijų yra ta, kad krepaturos jausmas atsiranda dėl mikrotraumų raumenyse, kuomet didelis antplūdis naudingų medžiagų kraujyje pradeda atstatinėti sportininko raumenys po didelių krūvių.
   Kaip tą skausmą galima sumažinti ?
Masažas – sumažina raumenų skausmą iki 30%.
Karšta vonia su druska – dažnai paplitęs metodas tarp sportininkų. Karštoji vonia atpalaiduoja raumenys, o druskos sukelia atpalaidavimo efektą.
Taip pat padeda kovoti su skausmais miegas, vitaminai A, C, E ir žalioji arbata.
 
KAS YRA PERSITRENIRAVIMAS MUAYTHAI IR KITAM SPORTE ?

   Persitreniravimas (overtraining) – tai būsena, kada organizmas nesugeba susitvarkyti su stresu, kurį sportininkas patiria treniruotės metu. Praktikoje šis reiškinys pasireiškia laikui bėgant. Kiekvieną kartą kai sportininkas eina į sporto salę, o raumenys dar nėra atsistatę, jis sukelia organizmo išsekimą.
   Kita vertus persitreniruoti yra labai sudėtinga. Žmogaus organizmui reikėtų be perstojo treniruotis dvi paras, kad maksimaliai išnaudotų visus jo organizme esančius resursus, tačiau asmuo jausdamasis minimaliai energingas teigtų, kad visdar gali susitvarkyti su fiziniu krūviu. Visame šiame procese svarbus žmogaus organizmo ir raumenų atsistatymas. Praktikoje atsistatymas turi kelias formas - tai raumenų poilsis tarp užsiėmimų ir kokybiška mityba.
  Praktika rodo, kad persitreniravimas pasireiškia tiems sportininkams, kurių mitybos racione nepakankamai kaloringas maistas, trūkumas angliavandenių ir vitaminų.
   Kaip kovoti su persitreniravimu?
  Reikia daryti pertraukas tarp treniruočių, tinkamai ilsėtis ir subalansuoti savo mitybos racioną. Protingai žiūrėti į treniruotes ir krūvius kuriuos sportininkas duoda savo organizmui.
   Gero visiems sporto.