MUAYTHAI GYVENIMO RITMU IR SAVO MALONUMUI
   Tailando nacionalinė kovos menų šaka muaythai, - Tailandietiškas boksas savo unikalumu per trumpą laiką supažindina su visomis muaythai subtilybėmis, ir padeda savyje atrasti kovotojo dvasią. Ne veltui  kontaktinio sporto šakų kovotojai ir mėgėjai savo meistriškumo lygį  kelia  Tailande, kuriame praleidžia nemažai laiko  šio kovos meno pažinimui.
   MuayThai kovos menas leidžia šiuolaikiniam žmogui tobulėti jo gyvenimo ritmu, po darbo, studijų ar mokslų kiekvienas iš mūsų ateina  treniruotis savo malonumui, ar siekti aukštų sportinių rezultatų. Specialiai įrengta sporto salė Tailandietiško bokso treniruotems, salėje vyksta treniruotės pradedantiesiems, ir pažengusiems.

 
        KODĖL VERTA TRENIRUOTIS MUAYTHAI KLUBE "SINOBIS"
   Su Rytų kovos menu muaythai susipažinome prieš 23 metus. Vėliau įkurėm sporto Klubą „Sinobis" kuris dirba jau 11 metų, klubo treneriai puikiai išmano savo darbą. Jeigu norite, ir randate laiko ateiti į sporto salę, tai puiki galimybė muaythai sporto  klube realizuoti savo svajones ir tikslus. Sporto klubas randasi ir veikia ištisus metus Vilniuje adresu Žemaitės g. 21 I aukštas. (Žemaitės verslo centras).

                                            MUAYTHAI SPORTO JĖGA
   Svarbu ne ūgis – o smūgis, sako viena gerai visiem žinoma lietuvių liaudies patarlė, o kad tas smūgis būtų iš kojų verčiantis, reikalinga jėga. Fizinius pratimus raumenų jėgai ugdyti darydavo dar senovės graikai ir romėnai. Štai ką mena ir iki šių dienų išlikę antikos rašytiniai šaltiniai. Senovės Graikijoje gyvenęs kovotojas Milonas atrado unikalų būdą padidinti savo jėgą ir pagerinti fizinį pasiruošimą. Jis Olimpijoje šalia stadiono nešiodavo ant pečių jauną buliuką. Kai bulius galutinai suaugo, Milonas tapo pačiu stipriausiu kovotoju Graikijoje: 24 metus jis buvo nenugalimas olimpinėse žaidynėse ir kitose varžybose.
   Kyla klausimas, kaip ir kokiais būdais lavinti smūgio jėgą bei efektyvumą ? Paprašėme pasidalinti savo patirtimi ir MuayThai (Tailandietiško bokso) trenerių. Pasak sporto klubo „Sinobis“ trenerių, turinčių ilgametę patirtį MuayThai kovos menų srityje, pagrindiniai veiksniai kuriuos turėtų akcentuoti sportininkas yra smūgio greitis, jo jėga, taiklumas, sprogstamoji jėga, netikėtumas ir jo pritaikymas.
Papasakosime išsamiau apie kiekvieną iš jų.  Greičio lavinimui MuayThai sporte yra visa eilė pratimų, taipat juos atliekant svarbu yra mokėti atpalaiduoti raumenis. Vienas paprasčiausių pratimų yra smūgiai į orą palaipsniui didinant smūgių greitį, galima pasitelkti uždedamus nedidelius svorius, arba dirbti greičiui su lengvais svareliais. Žinia jog greitas smūgis dar nereiškia jog jis bus ir galingas, todėl būtina skirti daug dėmesio ir smūgio jėgai lavinti. Pastarajai lavinti taip pat yra daugybė būdų ir priemonių. Viena paprasčiausių - atsispaudimai. Jėgą lavinti galime su svoriais, stumiant štangą. Stiprinant vien jėgą to neužtenka, treniruojant vien šią savybę smūgis gali būti stiprus, bet nesant sprogstamojo efekto iš tokio smūgio gali telikti tik stiprus stūmimas.
   Čia pasitarnauja smūgiai su tampria guma, kai jos vienas galas yra įtvirtintas, o už kito laikomasi, daromi smūgiai.
Rankų staigiąją jėgą lavinti galima atsispaudimais. Šį pratimą atliekant reikia staigiai atsispausti nuo žemės ir skrydžio metu prieš krūtinę ar už nugaros suploti rankomis. Sprogstamai jėgai lavinti tinka ir šuoliukai, daugiašuoliai, nušokimai. Tokiu atveju pratimai atliekami didžiausiu greičiu, jų trukmė turėtų būti 10–20 sek., poilsis –1,5–3 min. MuayThai smūgio taiklumui klubo treneriai skiria daug dėmesio darbui su letenomis, kuris lavina ne tik jau mūsų minėtąjį taiklumą, reakciją, bet ir distancijos pojūtį. O taip pat MuayThai treneriai akcentuoja ir universalumą bei įvairovę. „Neapsiribokite kovoje vienu ar dviem smūgiais, didesnė jų įvairovė neleidžia priešininkui atspėti jūsų veiksmų bei padidina netikėtumą.
   Maksimaliam rezultatui pasiekti tinka ir yra efektyvios įvairios priemonės: fiziniai pratimai naudojant kūno svorį, pratimai su partneriu, pratimai su svarmenimis, trumpųjų nuotolių bėgimas, kroso bėgimas, šuoliai, darbas su skydais, letenomis, pratimai su šokdyne ir lauko teniso kamuoliukais, pratimai prie bokso maišų, tiesūs ir šoniniai smūgiai į bokso maišą, gynybos pratimai, smūgių imitavimas, sparingas ir kt. Visada gerai „kovingai“ ir darbingai nusiteikęs MuayThai sporto klubo „Sinobis“ kolektyvas vieningai teigia, jog sportas daugumai iš jų tapo gyvenimo būdu. Turbūt todėl, kad treniruotės nė iš tolo nekvepia monotonija ar ilgu ir nuobodžiu technikos atidirbimu. Kaskart treneris Jums yra paruošęs vis naujus iššūkius ir tikslus.

Ateik ir junkis prie mūsų MuayThai komandos!